אטרקציה בצפון

מוקף בזרימות נחלים ובשפיעת מעיינות, הבולטים שבהם נחל הירדן ומעיין ירדה.

בלב שדות ראש פינה, על אדמה פרטית, מטופח ועשיר בתוצרת עצמית יקב אלבר בבוסתן עברי,

אטרקציה בצפון, מפשטת תהליכים חקלאיים, ללא כלים כבדים וממעיטים בהתערבות בתהליכים הטבעיים.

אטרקציה בצפון הוא משק בר קיימא המקדם עבודה עברית ולכן נקרא ‘בוסתן עברי’.

בוסתן ובו ארבעה זנים של כרמי ענבים וארבעה זנים של כרמי זיתים, עצי תאנה גדולים ומניבים ושדירה של עצי רימון ב’בוסתן שבעת המינים’.

כל חלקת אדמה בבוסתן מעובדת ומניבה תוצרת כל ימות השנה. התירס הצבעוני הוא אטרקציה בצפון, חלקת התירס פתוחה בפני האורחים שקוטפים מעט ומרגישים טעמו של המאכל הטרי. בחודשי החורף מחליף הרוקט (אורוגולה) את התירס הצבעוני ומזין את הקרקע ומדשן אותה לקראת מזרע הקיץ של התירס.

יקב משפחתי, בוטיק, קטן הוא אטרקציה בצפון, כ 1600 בקבוקים בשנה המופקים רק מהענבים הגדלים בבוסתן, הבציר מתקיים בחודשים יולי – אוגוסט והבוצרים הם נערים ונערות מקיבוצי הסביבה העובדים בשכר במהלך החופש הגדול, העבודה מתאפיינת בחריצות רבה, השכמה לפנות בוקר ובציר שמתחיל עם קרן אור ראשונה.

הארגזים המלאים בענבים מועברים ל’קרשר’ המפריד בין השדירה של האשכול מצד אחד ובין הענב, קליפתו והגרעין מן הצד השני וכך מתחיל התהליך כשבראשיתו חומר הגלם הטרי והמשובח שנקטף בסמוך לתהליך היצור.

השימוש בפרי טרי משמש אותנו בבוסתן עברי כדי לייצר את הריבות שלנו שכדי להכין אותן אנו בוחרים את הפרי המשובח ביותר. הזיתים הכבושים נבחרים אף הם מהעצים שהבשילו ראשונים. כשהפיגמנט בזיתים משנה את צבעו מירוק מסגול, פורשים רשת, אוספים את הזיתים ומגישים עם שמן זית כתית מעולה לצד טעימות היין.WhatsApp Unknown 2023-10-

כל עונה מביאה איתה את התוצרת שמאפיינת אותה, את השינוי בצבעים ובריחות הבוסתן. תקופת המסיק עם בוא הגשם הראשון, אחרי חג הסוכות כשצבע הזיתים הופך לסגול, האטרקציה בצפון מתרחשת, הבוסתן מתכסה ברשתות ושפה נוספת נשמעת בכרמים. שיתוף פעולה עם משפחה מישוב בדואי סמוך מניב שמן זית כתית מעולה וקשר אישי חם המבוסס על שותפות בתוצר.

כשהרוחות נושבות והחרמון מתכסה בשלג, האטרקציה בצפון ממשיכה לארח בחלל נעים וחמים, חודש פברואר ביקב אלבר הוא חודש הזמירה, זו העת לגזום את הגפנים ולהתכונן לאביב שיביא עימו את הלבלוב והסמדר, הפרחים הקטנים על האשכול שיהפכו לענבים.

https://alberwinery.com/